03. díl: Velíz, tajemství svatojánské noci

Ponoříme se do kouzelné atmosféry nejkratší letní noci a budeme bloudit temným lesem plným světlušek a zlatého kapradí. V roubené babiččině chaloupce uctíme jejího vládce – svatého Jana Křtitele, nasbíráme devatero kouzelného kvítí, budeme věštit – a ve stopách svatého askety navštívíme posvátnou horu se zaniklým klášterem, na jejímž vrcholu přineseme spolu se starými Slovany letní oběť ochránci stád a pastýřů, mocnému bohu Velesovi…

 3. část dokumentu S Otomarem Dvořákem po tajemných místech:

Velíz, tajemství svatojánské noci

 

Trailer k 3. části dokumentu S Otomarem Dvořákem po tajemných místech

Velíz, tajemství  svatojánské noci

 

Videoklip

Veles, Hudba: T. Kočko

 

Fotografie z natáčení:  ZDE (Facebook), nebo ve výběrové, komentované fotoreportáži  ZDE (album Otomara Dvořáka).

Náhled DVD MENU:

Animované DVD menu

 

Film byl uveden snad na konci srpna 2012 ……

 

Velíz:


Zvětšit mapu

15 Responses to 03. díl: Velíz, tajemství svatojánské noci

 1. Hanka

  Skvělé, působivé!Nádherné záběry ve mně vyvolaly přímo magickou náladu a opravdový pocit spojenectví s předky. Děkuji za něj!!

  • admin admin

   Ahoj Hanko, moc nás těší Vaše pozitivní kritika, jsme rádi, že Vás dokument chytil za srdce. Teď děláme na dalším dílu a myslím, že bude ještě tajemnější a romantičtější, snad se povede. Budeme se těšit na Váš názor. Přeji hezký večer, Jerry-fi. :)

 2. Ještě chci připomenout, že tento film je svým způsobem experiment, protože je to dokument natočený na způsob hudebního klipu. A navíc: Zkušený italský rockový zpěvák a komponista Frederiko Livi složil pro „Pohádku o svatém Janu“ původní hudbu, kterou nahrál s přáteli během léta v Itálii. A představte si, že nechtěl honorář!

 3. Také mám z tohoto dílu radost. Je zatím nejdelší, ale doufám, že nikomu z diváků nepřipadá „dlouhý“. Nešlo nám jenom o podání informací, ale také o navození atmosféry, o meditativní setrvání na některých detailech, o to, aby to celé působilo jako tajemný „sen noci svatojánské“. Snad se nám to podařilo. Děkujeme za všechnu chválu, inspiruje nás to. Příteli Erumoico, ani se neodvažuji domyslet, kde ta naše laťka bude při desátém dílu :-) .
  Jinak jste všichni zvání na veřejná promítání s besedou, která se budou konat 20. října v Hostimi U Krobiána, a potom v listopadu v Městské knihovně v Berouně a posléze přímo v Kublově pod horou Velízem. Dny a hodiny konání včas oznámíme.

 4. Tak musím říci, co díl, to laťka zase o mnoho výše. Skvělá práce. Držím palce a doufám, že se dočkám jubilejního desátého dílu. :)

 5. Alena

  Tak jsem to shlédla se zatajeným dechem, musím říct, že to nemá chybu a jsem nadšená, jste opravdu ohromní, je to nádhera. Velký dík všem, co se na projektu podíleli. Pan Otomar opět poutavě a zajímavě vtáhne diváka do děje, ostatní herci i neherci byli skvělí. Díky za nádherný zážitek.

  • Děkujeme Ti, Aleno, moc náš těší Tvoje pochvala a jsme rádi, že se Ti to líbilo. Děkujeme moc…! ;-)

  • Aleno, děkuji za Vaši přízeň jménem svým, i jménem ostatních herců a neherců :-)

 6. Tato část seriálu má žhavou atmosféru letního slunovratu; dnes jsme ji u jerryho shlédli celou. Kromě drobných vychytávek už je to hotové. A jsme moc zvědavi, co na to diváci poví. Veřejná premiéra bude až 20.října v Hostimské hospodě u Krobiána, kde film společně „pokřtíme“, ale nechceme diváky nechat tak dlouho čekat, a tak možná nabídneme pro registrované členy našeho „diváckého klubu“ možnost předpremierového shlédnutí už od 1. září.

 7. Hana Jungmanová

  Moc se těšíme, doufám, že film bude možné předvést širší veřejnosti v Kublově. Hanka

  • admin admin

   Určitě, promítání je plánováno i v Kublově. Moc se na to těšíme!

  • Na preiméře v Kublově jsme se předběžně dohodli koncem listopadu. Datum ještě upřesníme.

 8. Bylo to vzrušující natáčení, v letním žáru, s bzukotem hmyzu, s mračnými hrady na nebi hrozícími bouřkou, prostě v té pravé svatojánské slunovratové náladě. Všichni kublovští k nám byli velice vstřícní a měli s námi trpělivost, za což jim děkujeme. Jak to zatím vypadá, bude to hodinový „velkofilm“ s hranými vstupy a několika dalšími hosty, schopnými povědět leccos zajímavého. Doufáme, že část té atmosféry kublovského letního slunovratu se nám podaří přenést i na vaše obrazovky.

 9. I tentokrát nám počasí docela přálo. Záběry do filmu z Kublova a z Velízu jsou téměř hotový, včetně sestříhání (to byla fakt dost velká a hlavně časově náročná práce), zbývá už jen drobně doladit některé chybky a detaily, dodělat hudbu k úvodnímu hranému filmečku, nějaké drobné úpravy v hlasitosti zvuků a podobně, a bude snad hotovo. Už se těším, až to bude komplet hotový… ;-)

  • Jerryfi Jerryfi

   Trošku jenom prudil hmyz, od mravenců počínaje přes hovada a sršněmi konče. :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = 11

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>