Dojmy z natáčení dalšího dílu

V noci přišel déšť a ráno jsem se probudil do zamračeného, chladného dne. To prudké ochlazení na nějakých 14°C bylo přímo šokující. Nebylo jisté, jak zvládneme s Jirkou Fišarem plánovanou druhou výpravu „S kamerou za tajemstvím“. Nakonec jsme to riskli, sešli jsme se u metra na Pankráci – a udělali jsme dobře. Až na protivný vítr, který ruší zvukový záznam, byly podmínky výborné. Lepší, než včerejší úmorné vedro! Trasa vedla před Dušníky s tajemnou Homolí, na Libomyšl s mohylovitým pahorkem Hrádkem a končila v Neumětelích u hrobu bájného Šemíka. Tento díl se bude jmenovat „Cestou dračích jezdců“ a hledáme v něm mýtické souvislosti pověstí o hrdinovi na koni, pohřbeném v mohyle hlíny, o sv. Jiří a souboji s podzemním drakem. Kromě bratří Fišarů s námi v autě jela i jejich matka, činnorodá, fyzicky zdatná dáma, a malý Jiřího synek. Chvílemi to bylo značně dobrodružné, když jsme třeba třikrát obíhali Dušnickou Homoli, abychom z hlubin vyvolali koňského ducha, nebo když jsme šplhali zarostlým srázem po klouzající pěšince na vrchol Hrádku, přes hluboký hradní příkop zaniklé tvrze. Potěšili nás živí koně, potomci Šemíka, pasoucí se v ohradě pod Hrádkem. Myslím, že tento druhý díl cyklu bude ještě lepší než ten první. Učíme se za pochodu.

Beseda se spisovatelem a záhadologem Otomarem Dvořákem

 Beseda se spisovatelem a záhadologem Otomarem Dvořákem

25.4.2012

Projekce zbrusu nového dokumentu Vyšehradský poklad s následnou besedou o dalších tajemstvích, záhadách nebo prostě jenom o životě.

Bude tedy premiéra Vyšehradu, traileru „Smrt ve stříbrné zbroji“, možnost zalistovat v několika mých knížkách (některé si i případně koupit s bonusovou slevou), budu k mání úplně „jako živý“ – a ještě pro odlehčení na závěr pustím svoji populární komedii „Horor na dobrou noc“, kde mě spatříte v roli nečekaně děsivě groteskní :-)

Klub U poutníka Hrocha
Zenklova 173, Praha 8, vchod zelenou brankou z ulice Gabčíkova, 182 00 Praha

 

 https://www.facebook.com/events/398809230130045/?ref=ts